Στην πρώτη αγωνιστική του Πρωταθλήματος, η Λίβερπουλ ήρθε ισόπαλη εκτός έδρας απέναντι στην Φούλαμ.

Ο Μίτροβιτς έκανε ένα πολύ καλό παιχνίδι, πετυχαίνοντας και τα 2 γκολ για τους γηπεδούχους.

Για τους «Κόκκινους», Σαλάχ και Νούνιες είχαν από μία ασίστ και ένα γκολ.

Φούλαμ: Ρόντακ, Τέτε, Τόσιν, Ριμ, Ρόμπινσον, Ριντ, Παλίνια, Κεμπάνο, Περέιρα, Ρέιντ, Μίτροβιτς

Λίβερπουλ: Άλισον, Ρόμπερτσον, Φαν Ντάικ, Μάτιπ, Αλεξάντερ Άρνολντ, Τιάγκο, Φαμπίμιο, Χέντερσον, Ντίαζ, Σαλάχ, Φιρμίνο

Το σκορ άνοιξε στο 32ο λεπτό ο Μίτροβιτς νικώνοντας τον Άλισον, ενώ λίγα μετά η Λίβερπουλ είχε δοκάρι με τον Ντίαζ (39′), χωρίς να καταφέρνει να ισοφαρίσει πριν το ημίχρονο.

Στην επανάληψη, ο Νούνιες σκόραρε στο ντεμπούτο του για το 1-1 στο 64′, μετά την ασίστ του Σαλάχ, όμως ο Μίτροβιτς διπλασίασε τα τέρματά του (72′), σκοράροντας από την άσπρη βούλα.

Για το τελευταίο γκολ του αγώνα, Νούνιες και Σαλάχ άλλαξαν ρόλους, με τον Αιγύπτιο να διαμορφώνει το τελικό 2-2 με την ασίστ του Ουρουγουανού στο 80ο λεπτό.